Teknoloji Buluşmaları BALIKESİR

Girişimciliğin, E-ticaretin ve yeni nesil iletişim teknolojilerinin konuşulduğu Teknoloji Buluşmaları etkinliği 30 Mart 2017 tarihinde Balıkesir’de gerçekleşti.

Hepsiburada olarak bizim de ilk kez katıldığımız etkinlik serisinin Balıkesir ayağında 1300 civarında katılımcı mevcuttu. Esnaf, KOBİ, girişimci, öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan dinleyici kitlesinin etkinliğe olan ilgisi beni gerçekten şaşırttı.

Balıkesir Sanayi Odası ve Balıkesir Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, TOBB başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve o bilgedeki bir çok STK Başkanı da katılımcılar arasındaydı.

 

Başkanların açılış konuşması ile başlayan etkinlikte, başarı hikayesi ile ilham veren Pepee’nin yaratıcısı Ayşe Bilgin de vardı. Ayşe hanım yaptığı konuşma ile aslında bir girişimcinin yaşayabileceği zorlukları ve bu zorlukların karşında vazgeçmeden nasıl mücadele edilmesi gerektiğini kendi yaşadıklarını anlatarak örneklerle aktarmış oldu.

Devam eden sunumlar da Hepsiburada adına bende, Hepsiburada’nın Kobilere, esnaflara, girişimcilere sunum olduğu fırsatları ve pazaryeri modelimizi anlatan bir sunum gerçekleştirdim. Benim içinde gerçekten heyecan verici bir sunum oldu. Dilerseniz izleyebilirsiniz.

Balıkesirde e-ticarete ilgi büyük

Sunum esnasında sorduğum bir kaç soru ile şunu fark ettim. Balıkesir’de çok az sayıda e-ticaret firması mevcut ve çok fazla sayıda firma e-ticareti kullanarak ürün ve hizmetlerini daha fazla tüketiciye ulaştırmak istiyor. Bu da aslında etkinliğe ve Hepsiburada’ya olan ilginin nedeni açıklıyor.

 

Ziya KIZILTAN

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.